Ky kokërr flavorful derri është rubbed me erëza dhe i ngadalshëm-gatuar për përsosmëri së bashku me një salcë të shijshme. Për të përshpejtuar përgatitjen, përdorni një përzierje të ngrirë mirepoix në vend të qepë, selino dhe karrota.
Ju gjithashtu mund të përdorni këtë përzierje të butë shtëpiake për mbushjen e recetës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kuti, rreth 6 ounces, përzierje mbushur kalitur
- 4 lugë gjelle gjalpë
- 1/2 filxhan qepë copëtuar
- 1/2 filxhan selino copëtuar
- 1/2 filxhan karrota diced, opsionale
- 1 lugë gjelle copëtuar majdanoz të freskët ose 1 lugë çaji thekon thata majdanoz
- 1 filxhan
- supë pule
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1 filxhan boronicë të thata, opsionale
- 1 pjekje pa kocka e mishit të derrit, rreth 2 deri 3 paund
- Fshij për derri:
- 1 lugë gjelle sheqer kafe
- 1 lugë çaji
- Përzierje kreol misri
- 1/2 lugë çaji kripë
- Dash piper i zi
- 1/2 lugë çaji pluhur hudhër
Si ta Bëni
- Lyejeni me lehtësi një tenxhere të ngadaltë 5 deri 6 gradë.
- Vendoseni përzierjen e mbushjes në një tas të madh.
- Në një tigan ose saut pan , kuzhinier qepë, selino, dhe karrota në gjalpë mbi ngrohjes mesme-të ulët deri zbutur. Kombinoje përzierjen e qepëve me përzierjen e mbushjes.
- Shtoni majdanoz, supë pule, kripë 1/2 lugë çaji dhe kastravec të thata; përzierje mirë.
- Përzierja e mbushjes së lugës në tenxhere të ngadaltë.
- Kombinoje përbërësit e fshirës dhe fshij mbi rosto derri. Vendi derri në përzierjen e mbushjes.
- Cover dhe kuzhinier në LOW për 7 deri në 9 orë, ose derisa derri është i gatuar përmes.
Shërben 4 deri në 6.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 452 |
| Fat i shëndoshë | 27 g |
| Fat i ngopur | 12 g |
| Fat i pangopur | 11 g |
| kolesteroli | 119 mg |
| sodium | 342 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 36 g |