Këto confections topin portokalli janë të mrekullueshme për çdo parti apo rast, dhe ata janë shumë të lehtë për t'u përgatitur. Asnjë pjekje e nevojshme!
Fillimisht kisha topa portokalli kur jetoja në Misisipi, dhe menjëherë u ndjeva në dashuri me ta. Unë kisha për të marrë recetë! Ata janë të ngjashëm me topa borgur në mënyrën se si janë bërë. Përmbytja e ngrirë e lëngut të portokallit i jep atyre aromën e gjallë të portokallit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 12 ounces cookies vanilje vezë (finely grimcuar)
- 1 sheqer sheqer filxhan (plus më shumë për veshjen)
- 1/4 filxhan gjalpë (zbutur)
- 1/2 filxhan koncentrohen lëng portokalli (shkrirë)
- 1/2 teaspoon vanilje ekstrakt
- 1 filxhan pecans (copëtuar)
- 1/2 sheqerët e konfeksioneve (ose kokosit për shtresë)
Si ta Bëni
- Kombinoje thërrimet e cookie-ve të vaniljes dhe një sheqer të sheqerit në filxhan.
- Shto gjalpë në thërrimet dhe përzierje në.
- Llokoçis në koncentrat lëng portokalli të shkrirë; shtoni vanilje dhe arra. Përzier me duart tuaja.
- Përzierje formë në topa në lidhje me madhësinë e arra; shkundni në qesen për ruajtjen e ushqimit me sheqer ose kokosit të konfeksioneve të analizuara.
- Organizoni topa portokalli në një shtresë të vetme në fletë cookie të veshur me letër; dyqan të zbuluar brenda natës në frigorifer për shijen më të mirë.
Më shumë Easy ose Jo-piqem Recipes ëmbëlsirë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 66 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 3 mg |
| sodium | 419 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |