Shtimi i quinoa me proteina të lartë në një gjalpë çaji me çokollatë me gjalpë pa sheqer pa cookie punon vetëm shkëlqyeshëm. Këto biskota të vegjël të quinoa janë vegjetarianë, vegan, me proteina të larta, pa sheqer të rafinuar, dhe nëse përdorni një bollgur gluten-free, ato janë pa glutenë. Dhe ata janë aq të lehtë për t'u bërë. Çfarë nuk është dashuria?
Gëzoni këto biskota të shëndetshme për mëngjes në lëvizje, si një ushqim energjie me energji të lartë ose shtoni atë në repertorin tuaj të desserts super-shëndetshme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota të gatuara
- quinoa
- 1/2 filxhan gjalpë butë badiava
- 3 tbsp shurup panje
- 2/3 filxhan me gatime të shpejta
- 3 tbsp kakao pluhur
- 1/4 lugë kripë kosher ose kripë deti
Si ta Bëni
Furrë para-ngrohjes në 350 gradë dhe yndyrat lehtë një fletë pjekje.
Kombinoje të gjithë përbërësit në një tas të madh përzierës derisa të kombinohen mirë. Hidhni përzierjen me një lugë të madhe në fletën e përgatitur për pjekje.
Piqni në furrë për 18-20 minuta, derisa të jetë pak e fortë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 136 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 119 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 4 g |