Planifikimi për të trazuar skuqur derri dhe nuk e di se çfarë marinade për të shtuar? Kjo shkon mirë me 3/4 - 1 kile fileto derri që është prerë në kube. Pas tiganisje, ju mund të përfundoni pjatën me 1/4 - 1/2 lugë çaji vaj susami.
Indeksi kryesor i recetave kineze
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 lugë çaji granuluar (ose sheqer të butë kafe)
- 1 1/2 lugë
- salcë soje të lehta
- 1 lugë gjelle verë kineze oriz (ose thatë sherry)
- 1/2
- skuqur (larë, drenazhuar dhe prerë në gjatësi prej 1 inç)
- 1 lugë çaji miell misri
Si ta Bëni
Pritini mishin e derrit në një kub prej 1 deri në 1 inç. Shto përbërësit e marinadës, duke shtuar maja misri të fundit. Marinojini kube derri për 15 minuta para se të skuqeni.
Mish lope Marinade
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 25 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1.415 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |