Cajun patate të pjekura me një shumëllojshmëri të erëza dhe speca opsionale. Unë ndonjëherë i shtoj qepë këtyre patate.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 paund prerë patate
- 1 lugë gjelle vaj ulliri
- 1 1/4 lugë çaji kripë
- 1/2 filxhan piper i zi gjelbër i copëtuar, opsional
- 3/4 lugë çaji piper
- 1/2 lugë çaji hudhër të imët
- 1/8 deri në 1/4 lugë çaji terren cayenne piper
- 1/4 lugë çaji trumzë
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 450 F.
- Vendosni një pjekje të pjekjes me fletë metalike prej 9 deri në 13 inç.
- Në një tas, hedh patate me vaj ulliri dhe seasonings.Spread ato në tigan përgatitur.
- Rrelli në furrë të nxehur për rreth 35 minuta, nxitje 2 deri në 3 herë.
Shërben 4.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 207 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 748 mg |
| karbohidratet | 40 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 5 g |