Këto janë biskota të bukura me çokollatë me një vështrim të çuditshëm dhe aromë të mrekullueshme me çokollatë. Shikoni se si të bëni cookie të preferuar të të gjithëve.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 vezë
- 1 1/2 filxhan sheqer i grimcuar
- 4 ounces çokollatë unsweetened (shkrirë)
- 1/2 filxhan vaj perimesh
- 2 teaspoons pjekje pluhur
- 2 lugë çaji vanilje
- 2 gota
- miell gjithandej
- 1/2 sheqer sheqer filxhan (shoshitur)
Si ta Bëni
- Në një tas të madh përzierës, duke përdorur një mikser elektrik, mundi vezë, sheqer, çokollatë, vaj, pluhur për pjekje dhe vanilje deri në përzierje. Mundi sa më shumë miell me mikserin që të jetë e mundur, pastaj llokoço miellin e mbetur.
- Cover dhe ftoheni brumë cookie për 2 orë.
- Formoni brumë cookie në topa 1 inç. Roll balls brumë në sheqer pastrues confectioners, veshja mirë.
- Vendi topat e brumë cookie rreth 1 inç larg nga fletët cookie ungreased dhe piqem në një furrë 375 F për 8 deri në 10 minuta, derisa crackled në dukje.
- Transferoni cookies në një rafte teli për të ftohur. Sasi e vogël me sheqer më shumë sheqer, nëse dëshironi.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Cut-Outs Shortbread Gjalpë Kikirik
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 77 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 13 mg |
| sodium | 55 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |