Recetë për salcë Aurora
Salcë Aurora është një salcë domate e butë për vezë, perime dhe enë makarona. Është bërë duke shtuar puren e domates në një Suprême Sauce ose Allemande Sauce bazë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kuart
- Prevede Suprême (ose
- Allemande Sauce )
- 1 filxhan pure domate
Si ta Bëni
- Në një tigan me thellësi të lartë, ngroheni salcën Allemande ose Suprême.
- Llokoçis në purpur domate, ziej për një tjetër minutë dhe të shërbejë menjëherë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 40 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 162 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |