Kur të bësh spinaq me krem, në tenxhere të ngadaltë, ajo ka të njëjtën kremshmeri të pasur me recetë të rregullt, por është kaq e thjeshtë për t'u bërë. Kjo recetë zgjat vetëm rreth 10 minuta kohë përgatitore për t'u përgatitur. Nëse ju jeni në një nxitim, ju mund të gatuaj këtë spinaq në të lartë. Ajo do të marrë diku për 1 deri në 3 orë, varësisht se sa nxehtë nxehtësia juaj merr.
Shërbej si një anë me gjithçka nga viçi deri në mish derri për pulë. Ndonjëherë, edhe unë i shërbej këtij spinaq me krem si një salcë e hedhur me spageti ose linguine. Ngrini një djathë pak më shumë parmesan mbi krye, dhe ju keni një vakt të plotë.
Shih gjithashtu: Recipes Spinaq Kids juaj do të Dashuria
Çfarë do t'ju nevojitet
- 16 ounces spinaq të ngrirë të copëtuar, shkrirë dhe shtrydhur thatë
- 1 vezë e madhe, rrahur
- 1 filxhan djathë ricotta (pjesërisht-skim është në rregull)
- 4 ounces djathë krem, të prera në kube
- 2 lugë. gjalpi, i prerë në copa
- 1 lugë gjelle hudhër të imët
- 1/2 lugë çaji kosher kripë
- 1/2 lugë çaji piper i zi
- Dash i thekon piper i kuq
- 1 filxhan djathë parmigë integruar
Si ta Bëni
- Kombino të gjitha përbërësit, përveç djathit parmesan në tenxhere të ngadalshëm. Ndajeni mirë.
- Sasi e djathë parmesan mbi krye. Cover, dhe kuzhinier në të ulët për 4-6 orë, nxitje në gjysmë të rrugës. Ose kuzhinier të lartë për 1-3 orë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 305 |
| Fat i shëndoshë | 23 g |
| Fat i ngopur | 13 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 209 mg |
| sodium | 668 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 18 g |