Halloween Hpnotist është një pije e madhe me një pamje drithëruese, por të bukur, që përmban Hpnotiq liker. Pijet në vetvete janë mjaft të thjeshta: bluja e bukur, likeri i frutave, vodka dhe lëng limoni - por është "garniturë" unike që vërtet e vendos këtë veç e veç.
Është e thjeshtë: gjeni një grumbull prej 3 deri 4 inç, shkopinj me shkëlqim blu, i plasoni ato pasi ju derdhni pije dhe i vendosni brenda qelqit. Sigurohuni që të pastroni shkopin dhe kontrolloni ato për çdo rrjedhje, pasi që lëngjet brenda janë toksike. Efekti është dramatik dhe i përsosur për çdo parti të Halloween .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Hpnotiq liker
- 1 ons
- vodkë
- Splash e lëng limoni
- Dekoroj: ngjit glow
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me një shkëlqim të ndezur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 257 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 27 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |