Dorflinger është një koktej klasik . Bukuria e këtij recetë është se Gin Plymouth dhe absinthe janë produkte të nxehtë koktej dhe ata janë të mrekullueshëm së bashku. Portokalli portokalli kanë parë një rilindje të tyre dhe janë prekur përsosur për të sjellë së bashku xhin unik dhe liker .
Ky koktej mori fillimin e tij në ditët përpara ndalimit dhe u emërua pas krijuesit të njohur të xhamit, Christian Dorflinger. Dorflinger, nga White Mills, Pennsylvania, krijoi xhevahire gjobë gjatë "periudhës së shkëlqyer", duke përfshirë, në vend të përshtatshëm, pini kontejnerë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Plymouth Gin
- 1 ons
- glikanxo
- Dash i
- bitters portokalli
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull .
- Ndajeni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Shto një dash shtesë ose dy të butë portokalli për shije.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 242 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 11 g |