Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 1/2 lb. raundin e rafinuar të mishit të lartë ose braktisjen e ligët, të prerë në kube prej 1 inç
- 1 qepë të madhe, të feta
- 2 deri 3 lugë vaj vegjetal
- 2 gota
- supë viçi
- 8 ounces salcë domate
- 3 lugë piper i ëmbël
- 1/2 lugë çaji piper i zi terren
- 2 lugë miell me qëllim
Si ta Bëni
Në një tigan ose sauté pan , mish kafe dhe qepë në vaj perimesh.
Transferoni mishin dhe përzierjen e qepëve për të ngadalësuar tenxhere me supë viçi, miell, salcë domate, paprikë, dhe piper.
Cover dhe kuzhinier në të ulët për 8 deri në 10 orë, derisa mishi është tender.
Shërbyer mbi petë nxehtë gatuar.
Shërben 6 deri në 8
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Ngadalë gatimi Mish dhe Birrë Stew
Skuqja shtëpiake e mishit të mamasë
Shiko gjithashtu
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 361 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 8 g |
| kolesteroli | 107 mg |
| sodium | 433 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 41 g |