Siç tregon emri, Koktej Obituari nuk është një pije e butë dhe është përqendrimi i absintës (e cila është e barabartë me vermut të thatë këtu) që është ndoshta burimi i paralajmërimit. Kjo mënjanë, është një pije yjore që ruan opalescencën e pijeve tradicionale absinthe , thjesht duke e çuar atë në përzierjen klasike të Gin Martini .
Nëse jeni të ri ose të rizbuloni absintin, kjo është koktej për t'u provuar sepse bën për një eksperiencë shumë të mirë provimi. Mbani mend, mos e kacavidhni cilësinë e gin këtu, sepse gin i lirë është i barabartë me një pije të lirë (provë).
Nëse ju pëlqen ose nëse ata janë thjesht më të arritshëm, çdo zëvendësim i absintës (si Pernod) do të bëjë këtu.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- xhin
- 1/4 ons
- vermut të thatë
- 1/4 ons
- absint ose zëvendësues
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një gotë përzierëse të mbushur me akull të plasaritur.
- Ndajeni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 196 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 4 g |