Nëndetësja e Verdhë është një koktej i shijshëm tropikal . Lluka e banane dhe rumi i bardhë janë çelësi për aromën dhe garnitura e banane shton se prekja përfundimtare do të ketë të mendoni për ishujt me çdo gllënjkë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ons vodka
- 1/2 ons
- rum të bardhë
- 1/2 ons
- liker banane
- Feta banane për garniturë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Garnizoni me fetë banane.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 344 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 55 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 3 g |