Fizz-i i Buck-it është i ngjashëm me kokainën e njohur Champagne , Mimoza . Dallimi në mes të dy është se në këtë pije nuk ka trefish sek ose portokalli liker dhe raportet janë të kundërt.
Do të bëjë një koktej të thjeshtë, por elegante të drekës dhe është gjithashtu i përsosur për të festuar çdo rast të veçantë për të cilin Champagne thjesht nuk do të bëjë.
Nëse preferoni, një verë e thatë e gazuar gjithashtu do të funksionojë mirë në Fizz të Buck's.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 1/2 ounces
- lëng portokalli
- 1 1/2 ounces Shampanjë
- Garniturë: kthesë portokalli
Si ta Bëni
- Ndërtoni përbërësit në rendin e dhënë në një flaut të Champagne .
- Dekoroj me kthesë portokalli .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 53 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |