Red & Yellow është një pije e thjeshtë, freskuese e përzier, e cila është shumë e lehtë për të krijuar në shtëpi edhe nëse nuk jeni një përzjerje e vetëshpallur - ka të ngjarë që të keni të gjithë përbërësit në bar ose në kuzhinë. Kjo është e përkryer për të kënduar surprizë ose mysafirë të minutës së fundit.
Nëse ju pëlqeni Red & Yellow, shikoni këto krijime të lidhura: Dancing Belly dhe Baja Gold .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- rum rum (Bacardi)
- 1/2 ons
- karafi
- 1/4 ons
- ëmbël lëng limoni
- 1 deri në 2 ounces
- 7-Up (ose lëng limoni tjetër limoni, ose për shije)
- Garniturë: pykë limoni
Si ta Bëni
- Hidhni rumin, grenadinën dhe lëngun e gëlqeres në një xhami të modës së vjetër me akull.
- Top me 7-Up për shije.
- Dekoroj me pykë limoni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 209 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 1 g |