Beachcomber është një koktej perfekt i mbrëmjes së verës me një përzierje interesante të flavors. Është përshkruar më mirë si një daiquiri me salcë maraschino. Përkundër përdorimit të një maraschino të vogël, shija maraschino vjen në ballë të kësaj pije tjetër transparente, duke i dhënë asaj një prekje të këndshme dhe të gjallë.
Nëse ju bëni një kërkim, ju do të gjeni se ka një numër të recetave Beachcomber dhe, ashtu si shumë kokteje tiki, ata ndryshojnë shumë. Disa përfshijnë banane , disa përdorin vodka dhe kokosit me fruta tropikale dhe disa thjesht shtojnë një përbërës ose dy (p.sh., raki qershi) në këtë recetë.
Receta e mëposhtme është një përshtatje e afërt e Beachcomber origjinale siç është shtypur në "Udhëzuesin Bartender të Tregtar Vic" (1947). Kjo recetë kërkoi që kjo pije të përzihej me rreth 1 filxhan akulli, edhe pse të tronditur ose të ngrirë, është një pije e madhe.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- rum të lehta
- 3/4 ons
- sekondë e trefishtë
- 3/4 ons
- lëng limoni
- 2 dashes
- liker maraschino
- Opsionale: 1/4 lugë çaji
- shurup i thjeshtë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 288 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 32 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 3 g |