Kombinimi i uthullit, erëzave dhe gingersnaps e bëjnë këtë një rostiçeri shumë të flavorful pot.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 enë rosto, rosto rosto, fund raundin, etj, rreth 3 £ 1
- 1 filxhan me ujë
- 1 filxhan uthull
- 1 qepë të madhe feta
- 1 fetë limon unpeeled
- 8 karafilë të tërë
- 2 gjethe të mëdha gji
- 6 tërësi kokrrizash
- 2 lugë kripë
- 2 lugë sheqer
- 12 gingersnaps, shkrirë
Si ta Bëni
- Vendosni mish në enë të thellë jo reaktive. Kombinoje ujë, uthull, qepë, limon, karafil, gjethe gji, piper, kripë dhe sheqer. Hidheni mbi mish.
- Mbuloni dhe ftohni rosto për 12 deri në 24 orë; kthehuni disa herë gjatë marinimit.
- Vendoseni viçin në tenxhere të ngadalshëm; derdh 1 filxhan marinadë mbi mish.
- Cover dhe kuzhinier në të ulët për 8 deri në 10 orë.
- Vendoseni mishin në pjatën shëruese.
- Lëreni lëngjet e mishit dhe kthehuni në tenxhere. Kthehu lart.
- Llokoçis në gingersnaps; të mbuluar dhe të gatuaj të lartë për rreth 15 minuta.
- Hidh salcë mbi mish.
Ju gjithashtu mund të pëlqen këto pije Recipes Pot:
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 692 |
| Fat i shëndoshë | 41 g |
| Fat i ngopur | 15 g |
| Fat i pangopur | 18 g |
| kolesteroli | 228 mg |
| sodium | 2,494 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 69 g |