Dimri irlandez bashkon dy nga mënyrat tona të preferuara për të pirë kafe. Është një transformim delikate i recetës klasike irlandeze të kafesë që fillimisht përfshinte Kahlua Coffee Cream, një përmirësim i madh për kupën mesatare të kafesë. I njëjti uiski irlandez , kafja dhe kremra e ëmbël e kremit të pjekur, janë në këtë pije, por është ajo liker që sjell një kremi të veçantë në bazën e pijeve.
Receta origjinale bëri thirrje për pjesë të barabarta Jameson dhe Kahlua Coffee Cream. Liquor krem vjen dhe shkon nga tregu, kështu që nëse ju gjeni atë, të jetë i sigurt për të marr atë. Përndryshe, ju mund të përdorni këtë recetë të rishikuar që kombinon krem irlandez me shishe standarde të Kahlua për të marrë të njëjtin efekt. Sido që të jetë, është një mënyrë fantastike për të nxjerrë kafe.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Uiski irlandez i Jameson
- 3/4 ons Kahlúa kafe liker
- 3/4 ons irlandez krem liker
- 4 ounces
- kafe (brewed fllad)
- Dekoroj: krem whipped
Si ta Bëni
- Kombino përbërësit në një gotë xunkth irlandeze .
- Llokoçis për të kombinuar.
- Top me krem whipped.
Recetë për mirësjellje: Kahlua
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 179 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |