Është një salcë me salcë soje salcë salcë e bërë me uthull oriz.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 lugë uthull oriz
- 1 lugë gjelle salcë soje
- 1/2 teaspoon sheqer
- 5 lugë vaj vegjetal
Si ta Bëni
Përzierni të gjithë përbërësit përveç vajit në një tas. Shtoni vaj gradualisht dhe përzierje mirë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 80 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 118 mg |
| karbohidratet | 0 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |