Kjo është një fshirje derri tradicionale, por tradicionale e derdhur që do t'ju japë shanset më të mira për të bërë një grumbull të madh të derrit të tërhequr në kafe . Duket sikur përmban shumë piper të zi, por kjo aromë do të ngopet ndërsa pirja e duhanit, duke ju dhënë një kontakt të nxehtësisë pa u mbingarkuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/4 filxhan (60 ml) sheqer kafe
- 1/4 filxhan (60 ml) paprike
- 3 lugë (45 ml) kripë
- 2 lugë (30 ml) piper i zi
- 1 lugë gjelle (15 ml) cayenne
- 2 teaspoons (10 mL) mustardë të thatë
Si ta Bëni
- Përzierni të gjithë përbërësit. Përzierje të punës në mish rreth një orë para se të shkojë në duhanxhi. Ruani disa nga rub për të spërkasë gjatë gjatë procesit të pirjes së duhanit për të zëvendësuar fshij humbur gjatë kthese.
- Ky rub mund të ruhet në një enë hermetike në një vend të freskët dhe të errët për disa muaj.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 29 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1.757 mg |
| karbohidratet | 7 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |