Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 (16 oz.) Marshmallows mini qese
- 1 qershi shandane qershi
- 1 copë pecan paund
- Copë 1 copë arre
- 1 (16 oz.) Pkg. kokosit me flake
- 8 ounces grimcuar graham crackers
- 8 ounce shajakë vanilje
- 8 ounces rrush të thatë
- 1 mund ëmbëlsuar qumështin e kondensuar
Si ta Bëni
Kombinoje të gjithë përbërësit përveç qumështit të kondensuar ëmbël. Përzierje mirë për të përzierje pastaj shtoni qumësht. Përzihet qumësht tërësisht.
Shtypni me duart në letër të dyllit të veshur me ftohtësi të prerë në copa të vogla (shumë të pasura!).
I ndarë nga Judy.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Southern-Style Fruitcake Krishtlindjeve
Shiko gjithashtu
Indeksi kryesor i recetës
Ushqimi i Ushqimit Jugor
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 408 |
| Fat i shëndoshë | 26 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 8 g |
| kolesteroli | 3 mg |
| sodium | 61 mg |
| karbohidratet | 35 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 6 g |