Nuggets lehtë peshk me një përzierje zbritje dhe bukë thërrime.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 lugë gjelle vaj vaji për tiganisje
- 3 paund fileto peshku
- Dash e piper limon
- Dash i kripës hudhër
- 1 filxhan përzierje shkëmbi
- 1 filxhan bukë rrush të thatë
- 1/4 filxhan uji
- 1 vezë (rrahur)
Si ta Bëni
- Nxehtësia rreth 1/2 inç të naftës në një tigan të madh të thellë mbi nxehtësinë e mesme (rreth 350 ° deri në 365 °).
- Pritini peshqit në pjesë me madhësi të kafshimit.
- Sasi e lehtë me piper limoni dhe kripë hudhër.
- Kombinoje përzierjen e zbritjes dhe thërrimet e bukës në një qese të madhe për ruajtjen e ushqimit.
- Dip peshk në një përzierje të vezë rrahur dhe ujë.
- Vendi peshqit në qese për t'u veshur me thërrime.
- Fry në vaj të nxehtë për 7 deri në 8 minuta, ose deri në kafe të artë, duke u kthyer një herë.
- Drain well on towels letër; të shërbejë menjëherë nuggets peshk të skuqura me salcë koktej ose salcë tartar .
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Peshku i birrës
Peshku i pjekur i kripur
Indeksi i Recetë Haddock
Orange Roughy
Recipes Tilapia
Indeksi i Peshkut Recipe
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 576 |
| Fat i shëndoshë | 26 g |
| Fat i ngopur | 22 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 22 mg |
| sodium | 184 mg |
| karbohidratet | 83 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 4 g |