Kjo është një pije e madhe e lartë me një aromë interesante. Është nga Christiania Vodka e cila është prodhuar në Norvegji dhe në përputhje me këto origjina përbërës tipar është shurup borberry. Flokët janë përdorur zakonisht në vendet skandinave për bllokim dhe shurup mund të blihen komercialisht nga kompani si Darbo. Ato manaferra kombinohen bukur në Christi Extreme me lëng të freskët grejpfrut dhe birrë me erëz me xhenxhefil .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Christiania Vodka
- 1 ons shurup lingonberry
- 1 ons lëng grejpfrut
- 1/2 ons birrë xhenxhefil
- Pykë gëlqereje për garniturë
Si ta Bëni
- Derdhni tre përbërësit e parë në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngojeni në një xhama me kolin .
- Shkoj me birrë xhenxhefil .
- Dekoroj me një pykë të gëlqeres .
Recetë Mirësjellje: Christiana Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 286 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 142 mg |
| karbohidratet | 36 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 5 g |