Easy Recipes hot çokollatë
Pse shkoni në pako pluhur kur është kaq e lehtë për të bërë çokollatë të ngrohtë në shtëpi me këtë recetë të lehtë? Edhe më mirë: Kjo çokollatë e nxehtë është e pasur dhe e butë, dhe nuk duhet të përdorni të gjithë qumështin që keni në shtëpi. Ju mund të bëni edhe këtë çokollatë të nxehtë në Crockpot. Kryeni këtë çokollatë të nxehtë shtëpi me marshmallows shtëpi të butë për një trajtim të vërtetë dekadent!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 14 oz. mund të ëmbëlsoj qumështin e kondensuar
- 1/2 filxhan kakao pluhur
- 1 tsp. ekstrakt i pastër vanilje
- 1/8 tsp. kosher kripë
- 6-1 / 2 gota ujë
Si ta Bëni
- Llokoçis së bashku qumështin e kondensuar ëmbël, pluhur kakao, vanilje dhe kripë në një tigan të mesëm mbi nxehtësinë e ulët mesatare.
- Hidhni në ujë, rreth një filxhan në një kohë. Nxehtësia deri ngrohtë përmes, rreth 10 minuta. Shënim: Mos e lejoni çokollatën e nxehtë të vlojë. Ajo duhet vetëm të ziehet derisa të ngrohtë përmes.
- Udhëzime për zhvatje: Futini së bashku të gjithë përbërësit. Hidheni në tenxhere të ngadaltë. Nxehtësia në 1-3 orë të ulëta.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 457 |
| Fat i shëndoshë | 11 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 34 mg |
| sodium | 347 mg |
| karbohidratet | 80 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 11 g |