Çfarë është "ajo", në një Gin dhe It, saktësisht? Përgjigja: vermut i ëmbël . Ky është një martin shumë i thjeshtë dhe i ëmbël që është i lehtë për tu bjerë, veçanërisht nëse nuk ju pëlqen martini juaj e thatë. Pra shkoni përpara dhe pini "It" up!
Më shumë Gin Martini Recipes
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons vermut të ëmbël
- 1 1/2 ounces gin
- 1 qershi maraschino (për garniturë)
Si ta Bëni
- Hidh vermutin direkt në një gotë kokteji pa akull.
- Shtoni gin .
- Dekoroj me qershinë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 193 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 12 mg |
| sodium | 159 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 4 g |