Koktej Abbey bën një koktej të shkëlqyeshëm muzg dhe është versioni më i sofistikuar i një Orange Blossom . Është një pije shumë e thjeshtë për të bërë, por butësisht portokalli shton një goditje të lehtë për pije, të cilën mund t'i përshtasni shijen tuaj.
Orange Bitters Regan Nr. 6 është kombinim i përsosur me gin tuaj të preferuar premium. Për lëng, freskët janë gjithmonë më të mira.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- xhin
- 1 1/2 ounces
- lëng portokalli
- 2 dashes
- bitters portokalli
- Garniturë:
- maraschino qershi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me qershinë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 169 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |