Ne jemi duke menduar se mëkati i këtij koktej është përzierja e frutave të ëmbla që mund të jenë parë nga disa si një mbingarkesë në krahasim me koktejet e tjera klasike. Çfarëdo kuptimi prapa emrit, Gin & Sin është një martini fantastik dhe i lehtë për t'u bërë, madje edhe për barin e ulët.
Gjëja tjetër e madhe në lidhje me Gin & Sin është se frutat mund të bëjnë një punë të shkëlqyer për të mbuluar një gin jo-aq-top-shelfin. Është në rregull të përdorni çdo gin që ju pëlqen me këtë, duke përfshirë ato që janë miqësore me buxhetin .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1-ounce
- xhin
- 1-ons lëng limoni
- 1-ounce
- lëng portokalli
- Dash i
- karafi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 99 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 6 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |