Këto biskota të mrekullueshme me gjalpë me gjalpë janë të shijuara me pak vanilje. Piqni këto bukë të pasura me gjalpë për miqtë dhe familjen tuaj.
Shiko gjithashtu
Kek i hidhur klasik
Cookies me gjalpë me çokollatë
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 ounces gjalpë (2 shkopinj), temperaturën e dhomës
- Sheqer 1/2 filxhan konfeksionesh
- 2 gota miell me qëllim
- 1/2 lugë çaji pluhur pjekjeje
- 1/2 lugë çaji
- ekstrakt vanilje
Si ta Bëni
- Nxeheni furrën në 325 F.
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një tas të madh.
- Duke përdorur duart tuaja, gatuani brumë derisa përbërësit të përzier.
- Shtypni në pans ungreased (ose ftoheni dhe rrokulliset në rreth 1/2-inch në një bord të floured dhe prerë në forma).
- Piqni në furrën e nxehur për rreth 20 minuta, ose deri sa të bluhet lehtë.
- Prerë në wedges ndërsa ngrohtë ose shpërbëhet.
Bën rreth 2 1/2 duzine biskota, varësisht nga mënyra e formimit të tyre.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 76 |
| Fat i shëndoshë | 7 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 56 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |