Kjo është një përzierje e lehtë e gjalpë badiava dhe ujë të nxehtë - shtoni atë për pancake tuaj përditshme ose qëlloj gjepura për të bërë pancakes shijshme gjalpë badiava apo waffles.
Përdorni gjalpë të butë apo të zezë në këtë recetë. Shërbyer pancakes me shurup tuaj të preferuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 filxhanë pastë (ose pastë me pancake për 4 deri në 6 servings)
- 3 lugë gjalpë badiava (i butë ose i zymtë)
- 3 lugë ujë të nxehtë
Si ta Bëni
- Vërshëllen së bashku gjalpë badiava dhe ujë të nxehtë derisa të përzier mirë dhe të qetë.
- Shto gjalpë badiava përzierje të tuaj të preferuara gjepura bazë ose zbritje.
- Kryeni waffles tuaj ose pancakes me shurup tuaj të preferuar ose provoni këtë gjellë shijshme gjalpë badiava .
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 147 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 107 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 7 g |