Kjo Hpnotiq Margarita është një margarita shumë themelore që është pikërisht ajo që tingëllon: një margarita e bërë me liken Hpnotiq. Jo vetëm që kjo është një koktej i shijshëm me shije frute, por një e bukur. Hpnotiq i jep asaj ngjyrën elektrike blu që gjithmonë duket e pabesueshme në një gotë.
Ka shumë ndryshime të tjera të Hpnotiq Margarita, njëra prej të cilave mund ta gjeni recetën këtu .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- tekila
- 1 1/2 ounces
- Hpnotiq liker
- 3/4 ons
- trefishtë liker portokalli sec
- 3/4 ons
- gëlqere (lëng)
- 1/4 ons
- përzierje të freskët me acid
- garniturë:
- Rrota e limonit
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami të ftohtë margarita .
- Dekoroj me gëlqere.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 254 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 81 mg |
| karbohidratet | 40 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |