Kjo rub është kryesisht hudhër kështu, për ju të dashuruar hudhër, kjo është një erë e madhe. Mundohuni të hudhni me hudhër dhe të punoni mirë në mish. Kjo është gjithashtu një fshesë e mrekullueshme bazë ; shtoni më shumë përbërës për ta bërë atë edhe më të shijshëm.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 karafil hudher (grirë)
- 1 lugë gjelle piper i zi
- 1 lugë gjelle paprike
- 1 lugë gjelle
- kafe sheqer
- 1 lugë gjelle kripë (kripë trashë veprat më të mira)
Si ta Bëni
- Përzierni të gjithë përbërësit së bashku. Grind këtë paste së bashku për të detyruar seasonings në hudhër.
- Fërkojeni në mish para gatimit.
- Ky rub mund të ruhet në një enë hermetike në frigorifer deri në dy javë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 292 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7.009 mg |
| karbohidratet | 67 g |
| Fibër diete | 7 g |
| proteinë | 10 g |