Krem shqeme është një krem me kënaqësi të pasur që përdoret si një bazë në shumë zëvendësues vegan pa vegla. Është shumë më e pasur dhe më flavorful se qumësht soje. Ja se si të krijoni një krem vegjetal të vegjël vegjetal. Përderisa përdorni kashtë të papërpunuara, kjo është gjithashtu një recetë për ushqime të papërpunuara .
Recetë për krem çamçakëz me mirësi të Gardeinit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota aromatikë (të gjithë të papërpunuara)
Si ta Bëni
Vendosni 2 gota të tërë, të papërpunuara (jo copa të cilat shpesh janë të thata) dhe pije shumë mirë nën ujë të ftohtë. Vendoseni në një tas dhe shtoni ujë të ftohtë për t'i mbuluar ato. Mbuloni tasin dhe ftohuni brenda natës.
Drain cashews dhe pije nën ujë të ftohtë.
Vendosni kashtë në një blender me ujë të freskët të freskët të freskët për t'i mbuluar ato me 1 inç. Përzierje të lartë për disa minuta deri në shumë të qetë. (Nëse nuk përdorni një blender profesional me shpejtësi të lartë, si një Vita-Mix, e cila krijon një krem shumë të butë, shtypni kremën e shqeme përmes një sitë të hollë.
Bën rreth 3 1/2 filxhan krem të rregullt shqeme.
Ja se çfarë duhet të bëni me krem tuaj shtëpi kashtë kërkuar:
- Spinaq Gourmet dhe pure pure basil
- Salcë alfredo me ushqim të papërpunuar dekadent
- Rosemary shqeme vegan pure patate
- Ide për mëngjes për një dietë ushqimore të papërpunuar
- Patate të skuqura me dulse crisped
- Recetë Easy pa vegime soje pa patate
- Shih gjithashtu: Reaksione më të lehta vegan për t'u provuar
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 62 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 63 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |