Kjo është një fërkim fantastik për brinjën kryesore. Kombinimi i flavors, nga vaji i ullirit në herbs dhe hudhër, të bëjë një të mirë të ngadalshëm pjekur brinjë brinjë përsosur. Nëse jeni duke pjekur, pjekur apo pirja e duhanit kjo është një fërkim i madh .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 lugë gjelle hudhër (copëtuar)
- 2 lugë basil (të freskëta, copëtuar)
- 2 lugë oregano (të freskëta, copëtuar)
- 2 lugë majdanoz (të freskëta, copëtuar)
- 2 lugë rosemarie (të freskëta, copëtuar)
- 1/4 filxhan vaj ulliri
- 2 lugë kripë (
- i kalitur )
Si ta Bëni
1. Pulsoni të gjithë përbërësit në një blender ose procesor të ushqimit derisa të kombinohen mirë, por jo pureed.
2. Përhapeni në mënyrë të barabartë mbi sipërfaqen e brinjëve të brinjëve. Përzierja mund të përgatitet përpara kohe dhe të ruhet në frigorifer në një enë hermetike deri në 3 ditë pas përgatitjes.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 95 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2,330 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |