Kupa e Cherubs është me të vërtetë një koktej i proporcionit engjëllor dhe shumë lehtë mund të bëhet një preferuar i ri për të gjithë. Kjo pije është e ëmbël dhe e thatë, me një nuancë flavors që janë intriguese dhe freskuese dhe është ideale për çdo festim romantik .
Përdorimi i Shën Germainit është një domosdoshmëri në pije, dhe ndërsa opsionet për shpirtin tjetër janë të këndshme për të mbjellë farën e përshtatjes, unë do të duhej të sugjeroj të shkoj me Ginin e Hendrikut. Kastraveca dhe trëndafili i këtij gini të veçantë është oh-so delightful me elderflower dhe lulushtrydhe dhe një ndeshje ideale për verë të thatë e gazuar .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons liker lulesh (St. Germain)
- 2 ounces
- vodka (ose
- citrus vodka ,
- Hendricks Gin )
- 3/4 ons lëng limoni (freskët)
- 1/4 ons
- shurup i thjeshtë
- 1 luleshtrydhe
- 3 ounces verë të gazuar (
- Brut Rosé )
- Dekoroj: lulushtrydhe
Si ta Bëni
- Përziej lulushtrydhe, shurup të thjeshtë dhe lëng limoni në një shaker kokteje.
- Shtoni akull, vodka ose xhini, dhe shkundni mirë .
- Tendos mbi akull të freskët në një xhama me kolin .
- Top me Brut Rosé ose Brut Champagne.
- Dekoroj me një lulushtrydhe.
Recetë mirësjellje: Shën Germain
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 331 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 12 mg |
| karbohidratet | 25 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |