Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pkg përzierje të verdhë ose të bardhë
- 1 pkg (16oz) luleshtrydhe të ngrira, ose përdorni feta të freskëta, ëmbëlsuar
- 1 kuti (5oz) vanilje të çastit ose puding për pjekje, që përgatitet me qumësht sipas udhëzimeve
- 1 paketë rrahur klasës së parë, të përgatitur ose nga përzierje e thatë
- 1/4 filxhan bajame të pjekura
Si ta Bëni
- Torta piqem në një pan 13 x 9 x 2 inç të zgjatur siç është e drejtuar në paketim.
- Ftohtë. Pritini tortë me gjysmë.
- Rezervoni gjysmën e një tjetër ëmbëlsirë; mund të ngrihet. Pritini tortën e mbetur në 8 pjesë.
- Split çdo pjesë horizontalisht. Organizoni gjysmën e pjesëve në një xhami me 2 katë që shërbejnë tasin, duke prerë copat për të përshtatur kthesat e tas.
- Derdh gjysmën e luleshtrydheve me shurup mbi tortë. Përhapeni me 1 puding filxhan.
- Përsëriteni me pjesët e mbetura të tortës, luleshtrydhe dhe puding.
- Përhapjen e rrahur mbi krye mbi dhe spërkat me bajame. Chill tërësisht
Recipes të ngjashme
Raspberry Trifle
Triple Strawberry Delight
Ëmbëlsirë me luleshtrydhe të shtresuar
Banana Split Trifle
Strawberry Pizza
Cake kafeje me shije luleshtrydhe
Fresh byrek me luleshtrydhe
Puding Strawberry
Kënaqësi e shtresuar buding
Ëmbëlsirë qershi shtresore
Ëmbëlsirë për Butterscotch
Receta të ngadalta të gatimit Casseroles | Indeksi kryesor i recetës
Buletini javore për recetën e kokës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 83 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 6 mg |
| sodium | 107 mg |
| karbohidratet | 7 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 3 g |