Ky recetë duhet të japë rehati për të gjithë ata që janë në bashkim familjar, sepse asnjëherë nuk ka mbetur kur shkoj në tryezën e ëmbëlsirë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 (3.4 ounces) paketë çdo vanilje dhe puding çokollatë
- 4 gota qumësht, të ndarë
- 60 waferë vanilje
- 3 banane, feta
- 6 lugë çokollatë shurup, të ndarë
- 1 (15 ounces) pineapple grimcuar, drenazhuar mirë
- 1 (8 ounces) ngrirë rrahur klasës së parë
- 10 qershi maraschino, drenazhuar dhe përgjysmuar
- 1/4 filxhan pecans finely copëtuar
Si ta Bëni
- Puding Cook duke përdorur 2 gota qumësht, pas udhëzimeve të paketës.
- Ftoheni dhe lini të ftohet.
- Organizoni 30 wafera në pjesën e poshtme të një tas të drejtë të dyfishtë.
- Buding vanilje puding mbi wafers.
- Organizoni banane të prera mbi puding.
- Banane të zhveshur me 3 lugë çokollatë shurup.
- Organizoni 30 wafera mbi çokollatë dhe banane.
- Ananas lugë në mënyrë të barabartë mbi wafers.
- Puding çokollatë lugë mbi pineapple.
- Përhapjen e rri pezull mbi puding çokollatë.
- Përhapur në skajet për të vulosur.
- Mbuloni me mbyllje plastike, dhe ftohuni brenda natës.
- Para se të shërbejnë, rregulloni qershitë mbi rrobat e rrahura; sasi e vogël me pecans.
- Shpërthen pak më shumë shurup çokollatë mbi krye.
Më shumë desserts banane
- Banane me prevede me vanilje
- Banane Fritters
- Recetë për krem me banane
- Torta me puding banane
- Puding banane
- Panaqe Banane II
- Kajsi Banane
- Banane Bites
- Bukë Bukë Banane Bukë
- Krem tortë banane me meringue
- Sheshe Banane
- Torta me Çokollatë Banane
- banane
- Recipes ngadaltë paketat
- casseroles
- Indeksi kryesor i recetës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 3836 |
| Fat i shëndoshë | 11 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 10 mg |
| sodium | 163 mg |
| karbohidratet | 193 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 6 g |