Një recetë e lehtë e lehtë dhe e lehtë vegjetariane e pastave. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur çdo makarona të gatuar të mbetur që keni gënjyer. Thjesht "hidhni" disa përbërës në një pjatë dhe piqni. Megjithëse ju duhet ta përgatitni makarona paraprakisht, kjo pako e pasta ka vetëm pesë përbërës, kështu që me të vërtetë mund të jetë një mbrojtës i kohës në një natë të zënë.
Çfarë duhet të bëni me gjithë kohën shtesë që do të keni në dorë duke përgatitur një darkë kaq të thjeshtë dhe të lehtë si kjo? Bëni një sallatë të freskët të gjelbër për të shkuar së bashku me të ose të përpiqeni të pjekni një darkë të thjeshtë për darkën e grurit . Pse jo?
Recetë për pasta dhe fasule, falë mirësjelljes së Fasuleve të Bushit.
Shih gjithashtu: Më shumë receta gatimi vegjetarian
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 16 ons paketë pasta penne
- 1 14,5 ons mund të diced domate
- 2 16 ons kanaçe fasule, drenazhuar dhe shpëlarë
- 1 26 ons jar spageti salcë
- 2 gota djathë mozzarella copëtuar
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 375 gradë.
- Përgatitja e makaronave sipas drejtimeve të paketës. Drain dhe kthehet në tigan.
- Llokoçis në domate diced, fasule dhe salcë spageti. Transferoni në pjatën e pjekjes 2-katëshe dhe në krye me mozzarellë të copëtuar. Piqni derisa djathi të shkrihet dhe të artë, rreth 40 minuta.
Gëzoni pjekjen tuaj të lehtë të pastave për darkë!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1609 |
| Fat i shëndoshë | 13 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 25 mg |
| sodium | 250 mg |
| karbohidratet | 287 g |
| Fibër diete | 51 g |
| proteinë | 88 g |