Vertigo është një pije e madhe freskuese e krijuar nga Duggan McDonnell për të shfaqur Averna. Kjo nganjëherë harruar, likeri bimor shkëlqen në këtë përzierje, të theksuar nga agrume me dritë, me gaz.
Për shkak se Averna shtrihet në krye, pija transformohet ndërsa pini dhe shton më shumë intriga në përvojën.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 ons
- lëng limoni
- 4 ounces
- limonadë me xhenxhefil
- 2 ounces
- Liker averna
- Garniturë: pykë e gëlqeres
Si ta Bëni
- Llokoçis lëng limoni dhe aleh me xhenxhefil mbi akull në një xhami të lartë .
- Float Averna në krye.
- Dekoroj me një pykë të gëlqeres.
Recetë mirësjellje: Averna
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 233 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 13 mg |
| karbohidratet | 38 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |