Kompania holandeze Lucas Bols bën disa likere të mira me aromë që kanë cilësinë, aromën dhe ngjyrën që kërkojmë dhe duam në shpirtrat më të ëmbël.
Ky liker i bukur i kuq është një shtesë e madhe në bar dhe kjo ndryshim në Cosmopolitan popullor është një mënyrë fantastike për ta përdorur atë.
Ky koktej është mjaft i thjeshtë. Më pëlqen mënyra se si përdor shalqin më shumë sesa vodka dhe lejon boronicën të rrijë vetëm në sfond. Shalqi liker është një ëmbël, kështu që nëse ju gjeni këtë recetë shumë e ëmbël, ju gjithmonë mund të prerë përsëri në shurup thjeshtë pak.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Bols shalqi liker
- 3/4 ons
- vodkë
- 3/4 ons
- lëng boronicë
- 1/4 ons
- shurup i thjeshtë
- 1
- shtrydh një gëlqere të freskët
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
Recetë mirësjellje: Lucas Bols
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 114 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |