Nëse një gjë e errët dhe e stuhishme ose një mushkë Moskë është gjëja jote, do të dëshironit të provoni përsosjen e përsosur të Grand Marnier për koktej.
Baza frymore është shkëmbyer me shijen më të ëmbël të Grand Marnier. Shtoni një grimë gëlqereje dhe të hidhur me një birrë premium të xhenxhefilit ( Fever Tree ose Fentiman's janë zgjedhje të mira) dhe ju keni një piper të shijshëm që rinovon shijen tuaj të shijeve.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- liker portokalli (Grand Marnier)
- 1/2 ons
- lëng limoni (i freskët)
- 3 ounces birrë xhenxhefil
- 3 pika
- Angostura bitters
- garniturë:
- pykë e gëlqeres
Si ta Bëni
- Kombinoje Grand Marnier, lëng limoni dhe hidhërim në një xhami përzierëse.
- Shtoni akullin dhe tundni fuqishëm .
- Tendos mbi akull të freskët në një xhami të lartë .
- Top me birrë xhenxhefil dhe vorbull.
- Dekoroj me një pykë të gëlqeres.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 68 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 19 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |