Nëse ke shkuar vegan, mund të gjesh ndonjëherë të vështirë të gjesh idetë e mëngjesit për të përshtatur dietën tënde. Sidoqoftë, ky ushqim i papërpunuar i ushqimit është tepër i shijshëm - ju do të shijoni çdo kafshim gojor! Është e ngjashme me një kokrra të shëndetshme muesli ose granola me fruta të freskëta dhe të mbuluar me qumësht arrë të papërpunuar , dhe është një ide mëngjesi për ata që ha një ushqim të papërpunuar dhe të gjallë.
Është një recetë e frikshme siç është, por për ta bërë atë me të vërtetë mahnitëse, shtoni vaj kokosit - kjo është përbërësi i fshehtë për ta bërë këtë granole të papërpunuar muesli me të vërtetë falënderim të denjë.
Më shumë Raw Vegan Recipes
- Lulelakër Raw Food "Rajs" Recetë
- Recetë të domosdoshme të çokollatës
- Easy Raw Vegan Hummus Recipe
- 7 Veglat e bukura të bukura të Veganëve për t'u provuar
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 filxhan arra (të papërpunuara)
- 10 datat (përafërsisht, ngjyhet dhe vuri përballë)
- Opsionale: 2 lugë vaj kokosi
- 1 filxhan fruta të freskëta (mango, manaferrat apo banane punon mirë)
- Opsionale: 1 lugë gjelle kokosit të papërpunuara të papërpunuara
- Qumësht me spërkatje (të papërpunuara, me shije)
Si ta Bëni
- Duke përdorur një përpunues të ushqimit , përpunoni arra dhe datat dhe vajin e kokosit së bashku derisa arra janë pothuajse të imët.
- Kombinoje në një tas me fruta të freskëta dhe kokosit të grirë.
- Top me qumësht arrë, për shije.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 2949 |
| Fat i shëndoshë | 50 g |
| Fat i ngopur | 26 g |
| Fat i pangopur | 16 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 20 mg |
| karbohidratet | 672 g |
| Fibër diete | 73 g |
| proteinë | 26 g |