Kjo pjekje e shijshme e mishit të derrit bën një vakt të shijshëm me patate dhe një perime anësore, ose shërbejnë atë copëtuar në sanduiçe me salcë Barbecue.
Mbrapa derri apo Boston prapanicë, pavarësisht nga emri, është një prerje që vjen nga pjesa e sipërme e shpatullës së derrit. Superi i mishit të derrit ose pikniku i derrit të freskët mund të përdoren gjithashtu në këtë recetë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 paund
- prapanicë derri (Boston prapanicë, ose supe derri, pa kocka)
- 1 lugë çaji piper i zi terren
- 1/2 lugë çaji terren qimnon
- 1 lugë çaji kosher kripë
- 1/2 lugë çaji trumzë të thata gjethe
- 1 lugë çaji hudhër pluhur
- 1/2 lugë çaji qepë pluhur
Si ta Bëni
- Nxeheni furrën në 450 gradë F.
- Hiq rrjetën nga mishi i derrit.
- Kombinoje erëzat dhe bimët dhe përzierje mirë. Fërkojeni mbi mish derri.
- Nxehje një tigan të rëndë mbi nxehtësinë e lartë dhe thaj rostën në të gjitha anët. Nëse përdorni një gize ose furrë të rëndë të furrës, lini derën në tigan. Ose, transferoni mish derri në një pjekje ose pjekje pan. Mbuloni me fletë metalike.
- Vendoseni pjekjen në furrë, uleni temperaturën në 325 F, dhe pjekni për 3 orë. Zbuloni dhe vazhdoni pjekjen për një orë tjetër, ose derisa rosto të tërheqë tenderin.
- Shërbyer copëtuar për sanduiçe derri derdhur me toppings Barbecue dhe anët ose të shërbejë me tortillas, së bashku me condiments mishit meksikan dhe toppings. Ju gjithashtu mund të shërbeni së bashku me patate pure dhe një perime anësore.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 443 |
| Fat i shëndoshë | 27 g |
| Fat i ngopur | 10 g |
| Fat i pangopur | 12 g |
| kolesteroli | 172 mg |
| sodium | 413 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 47 g |