Ky është një koktej ëmbëlsira si asnjë tjetër - nuk ka tjetër vodka përveç Zing që është bërë për shije si tortë kadife të kuqe . Sigurisht, ju mund të përdorni një tjetër vodka me tortë, por nuk do të ishte e njëjtë. Nëse ju gjuani Red Velvet Zing ose të ndodhë nëpër të dhe janë në kërkim të një mënyrë për të përzierje atë, kjo është një mënyrë e bukur për të mostër atë.
Përveç gjetjes së kësaj vodka të pazakontë, kjo pije është shumë e lehtë dhe luan jashtë shijes së ëmbël të vodkës. Përzierja është e thjeshtë nga luleshtrydhe, vodka, lëng limoni dhe sode krem. Zgjedhja e sodës është gjithashtu integrale këtu dhe ju do të gjeni atë të jetë një ndeshje e shkëlqyer për ndonjë nga cake ose vodka ëmbëlsirë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces Red Velvet Zing
- vodkë
- 2 ounces krem
- sodë
- Splash e lëng limoni
- 3
- luleshtrydhe
Si ta Bëni
- Shkundni dy luleshtrydhe të freskëta në një shaker kokteje.
- Shtoni vodka, lëng limoni, akull dhe shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami të ngrirë të lartë të mbushur me akull të freskët.
- Top me sode.
- Dekoroj me një lulushtrydhe.
Recetë mirësjellje Zing Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 318 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 13 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 64 mg |
| sodium | 17 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |