Bukë pak e ëmbël e shpejtë është një mënyrë e pazakontë për të përdorur avocados . Dhallëri është një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar pasurinë pa shumë yndyrë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota
- miell (me qëllim të përgjithshëm)
- 3/4 filxhan sheqer
- 1 1/2 lugë çaji
- pluhur pjekje
- 1/2 lugë çaji sode buke
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1 vezë të madhe
- 1/2 filxhan avokado (1 medium Avocado, pure)
- 1/2 filxhan dhallë
- 1/2 filxhan pecans (copëtuar)
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 375 gradë F. Jini gjallë një pan 9 x 5-inç.
- Kombinoje miellin, sheqerin, pluhurin e pjekjes , sodein dhe kripën në një tas të madh përzierës. Pëshpëritje për përzierje tërësisht.
- Në një tas të veçantë, mundi së bashku vezën dhe avokado . Llokoçis në dhallë . Shtoni në përbërësit e thatë dhe përzier mirë. Llokoçis në.
- Hidheni në kripën e përgatitur dhe piqni për 50 minuta deri në 1 orë ose derisa një pick prej druri të futur në qendër të dalë i pastër.
Burimi i recetës: 9] nga Judy Gorman (MJF Books)
Ribotohet me leje.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 196 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 92 mg |
| sodium | 325 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 5 g |