Një pije super-ëmbël, Dulce de Tequila fjalë për fjalë do të thotë " karamele tequila" dhe bën një koktej të ëmbël ëmbëlsirë . Featuring Tequila Tezón Reposado dhe Martell Cognac si yjet, kjo pije është shtuar me Cointreau me portokall dhe me nektarin e ëmbël agave.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces tequila (Tezon Reposado)
- 1 ons
- konjak (Martell)
- 1 ons
- liker portokalli (Cointreau)
- 1/2 lëng lëng limoni
- 1 lugë gjelle
- agave nektar
- Garniturë: sheqer për rimming
- Garniturë: pykë limoni
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Zgarë në një xhami koktej të ftohtë me shije me sheqer.
- Garniturë me një pykë limoni.
Recetë mirësjellje: Tequila Tezón
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 282 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 22 mg |
| karbohidratet | 48 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 12 g |