Ky krem i thjeshtë mund të përdoret për shumë mallra të pjekura, duke përfshirë biskota, ëmbëlsira, bukë të ëmbël dhe pasta. Ajo shton shijen e përkryer të ëmbël.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan
- sheqer pluhur
- 1 tbsp. lëng limoni (i freskët)
- 2 tsp. limon zest (integruar)
- 1 tbsp. qumësht
- Opsionale: 1 pikë për t'u ngjyrosur ushqim (i vogël)
Si ta Bëni
1. Në një tas të mesëm, kombinoni sheqerin e pluhur, lëng limoni, gjallëri limoni, ngjyra e qumështit dhe ushqimit, nëse dëshironi. Llokoçis derisa përzierja të jetë e qetë.
2. Thuprinë mbi cookies, ëmbëlsira dhe mallra të tjera të pjekura.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 26 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |