Kjo pije e këndshme e vjeshtës erdhi brenda hotelit Boston The Boxer më 2013 dhe është një koktej i këndshëm i kungujve . Ajo gjithashtu nuk kërkon muddling, kështu që është më e lehtë për përzierje sesa modeli klasik i vjetër .
Pumpkin Finch's Old-Fashioned është një përzierje e thjeshtë e Bourbon dhe Grand Marnier me pure kungull dhe shurup panje . Nëse ju do të bëni atë në shtëpi, ne rekomandojmë të bërë pure tuaj ashtu si ata bëjnë në Finch. Është shumë e lehtë dhe pure e freskët e bën këtë pije me të vërtetë të veçantë dhe të shijshme. Gjithashtu, është e mençur për të shtypur mirë këtë për të siguruar një pije të pastër.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- uiski burbon
- 1/2 ons
- Grand Marnier
- 2 lugë kungull pure
- 1-ons shurup panje
- Lëvozhgë portokalli ose
- skuqje rozmarine për garniturë
Si ta Bëni
- Kombinoje pure të kungujve, burbon, shurup, Grand Marnier dhe hidhërim në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shake mirë dhe tendosje përmes një sitë të hollë rrjetë në një xhami të ftohtë të modës së vjetër të mbushur me akull të freskët.
- Garnizoni me një copëz rozmarinë ose lëvozhgë portokalli.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 441 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 11 mg |
| karbohidratet | 68 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 14 g |