Ethet kungull është një koktej i lehtë për ta bërë ëmbëlsirë, i mbushur me shije dhe ka një aromë të këndshme dhe të butë. Të dy shpirtrat shtojnë të gjithë aromën sezonale - Bols Pumpkin Smash ka një shije të ëmbël dhe me aromë dhe Sailor Jerry sjell në një shije të ndjeshmërisë së rubeit. Këta dy elementë shijojnë një byrek me kungull shumë të butë, por qumështi dhe kremrat që shtohen në ethet e kungujve e bëjnë pijen të butë dhe të butë dhe të zbutet mirë atë grusht spiced.
Kjo është një pije e ekuilibruar dhe ideale për ato dëshirat e vjeshtës dhe partitë e darkës, megjithëse ne nuk e rekomandojmë këtë çiftëzim me byrek me kungull . Kjo është paksa shumë edhe për dashurin më të vockël të kungujve!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Bols Pumpkin Smash
- 1 ons
- Spiced Rum (Sailor Jerry)
- 1/4 ons
- krem
- 1/4 ons
- qumësht
- Dekoroj: dash
- kanellë
- Garniturë: sheqer (për
- rimming )
Si ta Bëni
- Shkundni me akull dhe tendosje në një xhami martini të ftohur me sheqer.
- Sasi e vogël me kanellë të freskët toke.
Recetë mirësjellje: Sailor Jerry Rum
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 110 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 9 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |