Nëse jeni duke kërkuar për një pije të shkurtër që është dritë mbi alkoolin dhe e lartë në aromë me shije frute, atëherë pantofla japoneze është ajo që ju do të dëshironi të provoni.
Është shumë e thjeshtë, vetëm përzierje pjesë të barabarta të Midori, Cointreau, dhe lëng limoni, shkundni atë, dhe tendosje.
Në më pak se tre minuta ju do të keni një koktej të gjelbër të mbushur me fruta, që është e përkryer për pranverë , verë , parti plazhi, ose kurdo që dëshironi një pije të shkurtër me shije frute .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Liker pjepër Midori
- 1 ons
- Cointreau portokalli liker
- 1 ons
- lëng limoni
- Garniturë: fetë e melonsë të hidhur ose topin
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Garnizoni me një fetë meloni melodi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 199 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |