Nëse jeni duke bërë sanduiçe sallatë për vezë, hidhni një sy në këtë recetë me variacionet. Sandwiches vezë vezë ose buns janë të mëdha për pikniqe, dreka, dhe partitë.
Këtu janë disa ide shtesash për të bërë sallatë tuaj të veçantë të vezëve, përfshirë pulë ose proshutë, mustardë, turshi, piper zile, onions, selino, barëra dhe erëza.
Recipes të ngjashme
Sallatë me vezë me vezë
Sallatë e lehtë e vezëve
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 vezë të ziera, të copëtuara
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1/4 lugë çaji piper
- 3 lugë majonezë
Si ta Bëni
Kombinoje të gjithë përbërësit në një tas me një nga të mëposhtmet:
- 1/4 filxhan selino të grirë, 2 lugë qepë të grirë dhe 2 lugë salcë djegëshe.
- 1/4 filxhan gatuar pulë copëtuar dhe 1 lugë çaji kerri pluhur .
- 1/2 filxhan çaji proshutë dhe 2 lugë çaji mustardë të përgatitur.
- 2 lugë turshi grirë, 1 lugë çaji mustardë përgatitur, dhe 1 lugë çaji qepë të grirë.
- 1 lugë gjelle piper i zier gjelbër, 1 lugë gjelle copëtuar pimiento, dhe 1 lugë çaji djegës pluhur .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 153 |
| Fat i shëndoshë | 13 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 213 mg |
| sodium | 145 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 7 g |